נוטריון אישור הצהרה

לנוטריון תפקידים רבים וסמכויות שונות ורחבות. בין היתר, הוא רשאי לאשר ולחתום על צוואות, על הסכמי ממון וגם על הצהרות מסוגים שונים – זאת כדי לאמת אותן ולהעניק להן תוקף משפטי חזק ומחייב יותר.

אז מה זה בעצם נוטריון?

פעולות משפטיות מסוימות ניתנות לביצוע אך ורק על ידי נוטריון. הנוטריון הוא עורך דין במקצועו, כאשר יש לו הסמכה נוספת, ומשמעותה היא מתן סמכות לאשר או לאמת מסמכים משפטיים מסוגים שונים, שלפי הגדרת החוק עליהם להיערך אך ורק על ידי נוטריון.
הסמכת עורך דין לנוטריון כוללת בתוכה תנאים רבים ונוקשים. בין היתר, על עורך הדין לעסוק במקצועו כ-10 שנים לפחות, להיות חבר בלשכת עורכי הדין, להיות אזרח במדינת ישראל, להיות בעל עבר נקי, ללא הרשעות שיש בהן קלון או השעיות מלשכת עורכי הדין. לאחר שעבר עורך הדין את התנאים המקדמיים הללו, הוא יעבור הסמכה מיוחדת (מעין השתלמות) שבסופה יוכל להגיש בקשה לקבלת רישיון נוטריון. הבקשה מגיעה לוועדה שמתכנסת פעם בחצי שנה מטעם משרד המשפטים, ובמידה שתאשר הוועדה את הבקשה – יהפוך אותו עורך דין לנוטריון מן המניין.

להורדת טופס אישור על קבלת תצהיר או הצהרה נוטריון וורד בעברית >>> 

למה חשוב שיהיה נוטריון?

הנוטריון מהווה מעין "חותמת כשרות" על מסמכים מסוימים שיש בהם חשיבות ורגישות, ושעלולה להתעורר בהם מחלוקת קשה. באמצעות הנוטריון, ניתן להימנע מאותן מחלוקות ולהסדיר את העניינים בצורה נוחה אשר מוסכמת על כל הצדדים.
לדוגמא, נוטריון יכול לאשר מסמך כמו צוואה, וזאת בכדי להעניק לו תקפות משפטית. למסמך הצוואה יש רגישות מיוחדת, מכיוון שהיא עוסקת בנושאים רגישים מאוד, כמו מוות של אדם קרוב, חלוקת כסף או נכסים, קשרים אישיים ומשפחתיים, ולפעמים אפילו סכסוכים בתוך המשפחה.
מכיוון שכך, יש צורך בנקיטת משנה זהירות כאשר מאשרים או מבצעים מסמך כגון זה, ויש לוודא היטב כי המנוח אכן רצה שתקוים צוואתו כפי שהיא, ושאכן הוא זה שחתם עליה ולא אדם אחר, ועשה זאת מתוך רצון חופשי ואמיתי. הנוטריון הוא שמעניק את הגושפנקא לכך שהאדם חתם על מסמך שמבטא את גמירת דעתו בעניין מסוים, והנוטריון מאשר כי אכן מדובר בזהותו של אותו אדם, וכי הוא חתם מרצונו.

מתי אזדקק לשירותיו של נוטריון?

לנוטריון יש מגוון סמכויות שנוגעות לתחומים רבים בחיינו. סמכויות אלה נקבעו בסעיף 7 לחוק הנוטריונים, ובו מפורטות 11 סמכויות. הסמכויות נוגעות לאישור נכונות תרגום של מסמך או העתק של מסמך, לאימות הסכם ממון שנחתם טרם הנישואין, לאימות חתימות שונות על מסמכים ועוד…

אישור הצהרה על ידי נוטריון הוא אחד התפקידים הרחבים ביותר של הנוטריון. מדובר בהצהרות שונות, החל מהצהרות על מספר שנות לימוד מסוים, המשך בהצהרות על זוג ידועים בציבור, וכלה בכל סוג הצהרה שהוא.

במהלך אישור ההצהרה, הנוטריון יאמת את תוכן התצהיר ויאשר שזהות החותם אומתה, ובנוסף, יזהיר הנוטריון את החותם מפני מתן הצהרת שקר. לפי תקנות הנוטריונים, נוטריון יהיה רשאי לחתום על אישור הצהרה רק כאשר היא כתובה בשפתו, ואם הוא אינו מכיר את שפת ההצהרה, לא יוכל לאשר אותה.

התעריפים שגובה הנוטריון על אישור הצהרה הם אחידים לכל, כאשר משרד המשפטים קובע אותם ומעדכן אותם מדי שנה. התעריף הנוכחי עומד על כ-171 שקלים ובתוספת מע"מ.
הצהרות כאלו נדרשות מדי פעם על ידי גופים שונים, שזקוקים למידע מהימן אודות אותו אדם שמצהיר. ישנם גופים שדורשים חתימת נוטריון על הצהרות מסוגים מסוימים, ולא מסתפקים בחתימתו של עורך דין רגיל מן השורה.

נוטריונים מומלצים לשירות זה
שירותי נוטריון בכל הארץ
מספר תיק: 219325
עוד שירותים נוטריונים
No data was found

תוכן עניינים