נוטריון העתק של מסמך

נוטריון הוא עורך - דין תושב או אזרח ישראלי, בעל ותק של 10 שנים לפחות במקצוע ואשר הוסמך כנוטריון כדין, בהתאם לחוק הנוטריונים, תשל"ו-1976. נוטריון הוא עורך - דין שמיוחד בכך שהוכר על – ידי הרשויות כאמין לצורך פעולות משפטיות.

מיהו נוטריון?

נוטריון הוא עורך – דין תושב או אזרח ישראלי, בעל ותק של 10 שנים לפחות במקצוע ואשר הוסמך כנוטריון כדין, בהתאם לחוק הנוטריונים, תשל"ו-1976. נוטריון הוא עורך – דין שמיוחד בכך שהוכר על – ידי הרשויות כאמין לצורך פעולות משפטיות.

כך, מסמכים אשר נחתמו על ידי נוטריון הינם מאושרים כראיה בבית משפט בארץ וכן בשאר מדינות העולם. בנוסף, לעיתים יתבקש נוטריון לזהות אדם לצורך הליך פלילי כזה או אחר, ולאחר חתימת הנוטריון על זיהוי האדם – זהותו תוכח כידועה ומוכרת לבית המשפט ולרשויות הרלוונטיות.

החשיבות של תפקיד זה היא משמעותית ביותר. באופן בו מוסמך הנוטריון להעיד על מהותם של מסמכים, אנשים או ראיות מושגת היכולת להביא טענות משפטיות לרמת אמינות גבוהה לצד יעילות גבוהה שחוסכת את הצורך להוכיח מחדש את אותן טענות.

להורדת טופס אישור העתק נוטריון וורד בעברית >>>

מהי חתימת נוטריון על אישור העתק של מסמך?

לעיתים, בעת ביצוע פעולה משפטית כזו אחרת מול גורם כלשהו, אותו גורם עשוי לדרוש חתימת נוטריון המאשרת כי זהות ההעתק זהה למקור הנטען.

חתימת נוטריון על אישור העתק צילום מסמך באה להעיד כי המסמך המצולם זהה למסמך המקורי, ולכן הנוטריון רשאי לחתום על כך רק במידה והמסמך הובא בפניו, והוא השווה בין מסמך המקור לבין ההעתק שלו ומצא שהם זהים. החתימה שלו מעידה כאלף עדים על כך שהמסמך זהה. בשל כך, גם באשר למסמכים בעלי מספר רב של עמודים – על הנוטריון לבדוק לגבי כל עמוד כי הוא זהה למסמך המקור. המסמכים צריכים להיות בשפה המוכרת לנוטריון.

על הנוטריון לוודא כי האדם שלפניו מעוניין – מרצונו החופשי – לקבל חתימת נוטריון, וכי האדם מבין את משמעות הפעולה המשפטית אותה הוא מבצע.

צורתו של המסמך הנוטריוני

על פי החוק בישראל אישור של נוטריון חייב להיות חתום בחותמו. לכל נוטריון חייבת להיות חותמת לחץ שבהפעלת לחץ עליה היא מטביעה את המילה "נוטריון" על המסמך באחת מהשפות הבאות – עברית, אנגלית, ערבית או צרפתית.

במידה ומדובר בכמה מסמכים יחד, יש לקשור את הגיליונות זה לזה בסרט אדום, ואותו יש לחבר לתו אדום אשר מוטבע בחותמתו של הנוטריון. במדינות אחרות בעולם ישנן צורות שונות למסמך הנוטריוני.

כמה זה עולה לנו?

כלל המחירים לפעולות הנוטריון נקבעות על ידי משרד המשפטים, ומתעדכנות כל שנה. לנוטריון אין רשות לשנות את התעריף. התעריפים העדכניים לשנת 2023 לאישור העתק של מסמך מופיעים באתר הבא: https://notary-israel.com/notary-fees/

אנו חברה המעניקה שירותי חתימת נוטריון. אתם נדרשים להציג אישור חיים? גוף שלטוני מבקש שתציגו אישור על הסכם ממון או חתימת נוטריון על זיהוי אדם? פנו אלינו ונטפל במהירות המרבית בבקשתכם.

נוטריונים מומלצים לשירות זה
שירותי נוטריון בכל הארץ
מספר תיק: 219325
עוד שירותים נוטריונים
No data was found

תוכן עניינים