נוטריון חתימה בשם אדם

חתימתה של נוטריון מעידה בפני בית המשפט על אמיתות המסמך ומקוריותו, ועל כך כי החותם חתם עליו מרצונו החופשי. יתרה מכך, משמעות המסמך החתום על ידי נוטריון היא כי הוא יכול להוות ראיה בבית המשפט, לעומת מסמך שאינו חתום על ידו.

ההבדל בין עורך דין נוטריון לעורך דין אחר

נוטריון הוא עורך דין אשר הוסמך בכפוף לחוק לאמת, לאשר ולערוך מסמכים משפטיים שונים. בכדי לזכות בהסמכה זו, על עורך הדין להחזיק בניסיון של לפחות עשר שנים במקצוע, לעמוד בתנאים של ועדת הרישיונות במשרד המשפטים ובנוסף לעבור השתלמות ייחודית.

חתימתה של נוטריון מעידה בפני בית המשפט על אמיתות המסמך ומקוריותו, ועל כך כי החותם חתם עליו מרצונו החופשי. יתרה מכך, משמעות המסמך החתום על ידי נוטריון היא כי הוא יכול להוות ראיה בבית המשפט, לעומת מסמך שאינו חתום על ידו. לנוטריון ישנם תפקידים נוספים, כגון: אישור העתק של מסמך כי הוא נאמן למקור, אישור אמיתות ייפוי כוח, תרגום נוטריוני של מסמך רשמי הכתוב בעברית לשפה אחרת ואימות הסכמי ממון.

להורדת טופס אימות חתימתו של אדם בשם תאגיד או בשם אדם אחר וורד בעברית >>>

יתרונות הפנייה לעורך דין נוטריון

השירות הקלאסי שמעניק עורך דין ללקוחותיו הוא ייצוג בבית המשפט תוך שמירה על זכויותיו, הסברה והנגשה של ההליך ומאמץ להגיע לתוצאה הרצויה ללקוח. נוטריון הוא כאמור בעל הכשרה ייחודית נוספת המאפשרת שירות נוסף. לכן, מי שפונה לשירותיו של עורך דין נוטריון מקבל שירות ייחודי נוסף על התפקיד הרגיל. שירות זה מאפשר ללקוח להיעזר בחתימת הנוטריון על מנת לאמת את מסמכיו ולהיעזר בהם בבית המשפט.

בתחומים משפטיים מסוימים יש חשיבות רבה לערכית מסמכים באופן מקצועי ויסודי ולשימוש במסמך כראיה, ומכאן לפנייה לנוטריון, ביניהם: דיני משפחה, דיני ירושה וצוואות, דיני מקרקעין, דיני תאגידים וכו'. הסיבה היא שברוב המקרים בתחומים האלו נעשה שימוש בחוזים ובמסמכים המעידים על הסכמת הצדדים. במידה ומתגלע ביניהם סכסוך או אי הסכמה, למסמכים אלו יש חשיבות רבה והם עשויים לסייע בבית המשפט.

למשל, בתחום הנישואין והגירושין ישנם מסמכים המעידים על הסכמות בין בני הזוג, כגון הסכמי ממון, הסכמי מזונות ומשמורת. בתחום הירושה ישנו מסמך הצוואה ובדיני מקרקעין ישנם חוזי שכירות, מכר וכולי. עריכת מסמכים אלו באופן מקצועי על ידי עורך דין שהוא גם נוטריון תאפשר ניסוח משפטי מדויק יותר והקפדה על זכויות הצדדים, ובכך עשויה לסייע במניעת מחלוקות עתידיות.

בנוסף, עורך דין שהוסמך כנוטריון בהכרח יהיה בעל ניסיון, כיוון שעליו לרכוש עשר שנים של עבודה כעורך דין על מנת לשמש כנוטריון. זו הסיבה שבתחומים אלה הפנייה לעורך דין נוטריון נפוצה מאוד.

חתימה בשם אדם

כאמור, עורך דין נוטריון יכול לאשר חתימה של אדם אחר. זאת, לפי הוראות תקנות הנוטריונים, תשל"ז-1977. אחד המקרים הקלאסיים בהם נעזרים בשירות זה של נוטריון הוא במצב של חתימה בשם תאגיד. התאגיד עצמו מהווה ישות משפטית עצמאית, ולעיתים על מנת שתאושר חתימה בשם התאגיד על ידי אדם שהוסמך לכך נדרש אימות חתימה על ידי נוטריון.

המסמכים הרלבנטיים לאישור נוטריון חתימה בשם אדם הם לרוב סוגים שונים של ייפוי כוח, ובהם אימות החתימה מעיד על זהותו של החתום ורצונו החופשי. מי שרשאי לחתום בשם תאגיד הוא כל מי שמוגדר כ"מורשה חתימה", לפי בחירת חברי הדירקטוריון של אותו תאגיד או חברה. בשלב השני הנוטריון יכול לאשר כי מי שחתם בשם התאגיד אכן היה מוסמך לעשות כן, לאחר שבחן מסמך המהווה ראייה להסמכתו ומסמכים נוספים. את אישורו על אימות החתימה מעביר הנוטריון על ידי טופס 9, המהווה אישור חתימה בשם אדם אחר או תאגיד. נוטריון חתימה בשם אדם הוא שירות ייחודי הניתן רק על ידי עורך דין שהוסמך לשמש כנוטריון.

נוטריונים מומלצים לשירות זה
עוד שירותים נוטריונים
No data was found

תוכן עניינים